PASQYRIMI

Thjesht, shpejt, bukur, saktë…

Shehi-Bashës: ​Mos drejto si Berisha, nuk je ai, hape partine


image

Aleati i PD , Dashamir Shehi i bën thirrje Lulëzim Bashës që të hapë partinë për të gjithë përfshirë këtu edhe kundërshtarët më të ashpër.

Duke folur në emisionin ‘45 minuta’ të gazetarit Denis Minga , kreu i LZHK-së u shpreh se Basha po drejton me stilin e Berishës por nuk mund të vazhdojë dot gjatë sepse ai nuk është Berisha dhe nuk e ka staturën e tij.

Shehi i bëri thirrje Bashës që të hapë partinë edhe për kundërshtarët më të ashpër të cilët nga ana e tyre duhet të kërkojnë mea culpa për dështimin e opozitës.

Shehi bëri njësoj përgjegjës si Bashën dhe Berishën për situatën aktuale të opozitës duke theksuar se në këto 4 vjet PD ka pasur dy bashkëkryetarë.

Kreu i LZHK-se u shpreh se e ka menduar shpesh rikthimin në PD por ka qenë e pamundur nga mungesa e lirisë dhe hapësirës demokratike.

Duke folur për ndarjen territoriale Shehi zbuloi dhe një prapaskenë të disa muajve më parë kur diskutohej kjo çështje .

Sipas Shehit, Rama kishte rënë dakord për 87 njësi vendore por PD kishte refuzuar duke e cilësuar si një gabim.

Shehi tha se rindarja territoriale në 87-90 njësi vendore do të ishte një variant optimal për vendin.

Advertisements

Rreth PASQYRIMI

Ky portal është për ty! Për ty i nderuar lexues, që informimin e ke edhe edukim, për ta kuptuar botën ku jeton dhe për të zgjedhur formën më të mirë në të jetuarit e saj. Ne nuk pajtohemi që media të degradojë në atë pikë ku informimi i pambështetur në asnjë parim etik sjell çedukim. Kjo ndodh kur informimi shndërrohet si qëllim në vetvete, pa pyetur për pasoja. Nuk parapëlqejmë të bëjmë më të lehtën gjë, duke e thënë me fjalë se synojmë vërtetësinë e akullt, drejtësinë e pakushtëzuar, dhe etikën e detyruar, por më të vështirën, të cilën ne e besojmë: që dhe lajmi i mirë, është lajm i mirë!

Lini një Përgjigje

Plotësoni më poshtë të dhënat tuaja ose klikoni mbi një nga ikonat për hyrje:

Stema e WordPress.com-it

Po komentoni duke përdorur llogarinë tuaj WordPress.com. Dilni /  Ndryshoje )

Foto Google+

Po komentoni duke përdorur llogarinë tuaj Google+. Dilni /  Ndryshoje )

Foto Twitter-i

Po komentoni duke përdorur llogarinë tuaj Twitter. Dilni /  Ndryshoje )

Foto Facebook-u

Po komentoni duke përdorur llogarinë tuaj Facebook. Dilni /  Ndryshoje )

Po lidhet me %s

Të dhëna

Ky zë është postuar më Shtator 22, 2017 nga te Aktualitet dhe etiketuar me , , , .
Këtë e pëlqejnë %d blogues: