PASQYRIMI

Thjesht, shpejt, bukur, saktë…

Samsung konkuron teslan për bateritë e makinave


image

Në Automesse IAA, Samsung ka zbuluar bateritë e veta të makinave, të cilat duhet t’i japin makinave elektrike rreth 700 kilometra.

430 kilometra ose 692 kilometra larg mund të jetë me “paketat e baterive multifunksionale” nga Samsung, si kompani koreane e Koresë së në Automesse IAA në Frankfurt. Gama është menduar të jetë shumë më e lartë se ajo e Modelit Tesla 3, raporton Mashable.

Të dyja Tesla dhe Samsung pretendojnë të jenë në gjendje të prodhojnë bateri me densitetin aktual të energjisë.

Ndërsa Tesla prodhon qeliza cilindrike të baterive, Samsung mban edhe qelizat e saj cilindrike në blloqe të sheshta.

Prodhuesit e makinave duhet të jenë në gjendje të shtojnë paketa shtesë të baterive në një automjet sipas kërkesave të klientit.

Megjithatë, bateritë e rimbushjes të Samsung duhet t’i nënshtrohen një testi, ndërsa bateritë e Tesla janë tashmë në përdorim.

Advertisements

Rreth PASQYRIMI

Ky portal është për ty! Për ty i nderuar lexues, që informimin e ke edhe edukim, për ta kuptuar botën ku jeton dhe për të zgjedhur formën më të mirë në të jetuarit e saj. Ne nuk pajtohemi që media të degradojë në atë pikë ku informimi i pambështetur në asnjë parim etik sjell çedukim. Kjo ndodh kur informimi shndërrohet si qëllim në vetvete, pa pyetur për pasoja. Nuk parapëlqejmë të bëjmë më të lehtën gjë, duke e thënë me fjalë se synojmë vërtetësinë e akullt, drejtësinë e pakushtëzuar, dhe etikën e detyruar, por më të vështirën, të cilën ne e besojmë: që dhe lajmi i mirë, është lajm i mirë!

Lini një Përgjigje

Plotësoni më poshtë të dhënat tuaja ose klikoni mbi një nga ikonat për hyrje:

Stema e WordPress.com-it

Po komentoni duke përdorur llogarinë tuaj WordPress.com. Dilni /  Ndryshoje )

Foto Google+

Po komentoni duke përdorur llogarinë tuaj Google+. Dilni /  Ndryshoje )

Foto Twitter-i

Po komentoni duke përdorur llogarinë tuaj Twitter. Dilni /  Ndryshoje )

Foto Facebook-u

Po komentoni duke përdorur llogarinë tuaj Facebook. Dilni /  Ndryshoje )

Po lidhet me %s

Të dhëna

Ky zë është postuar më Shtator 22, 2017 nga te Teknologji dhe etiketuar me , .
Këtë e pëlqejnë %d blogues: