PASQYRIMI

Thjesht, shpejt, bukur, saktë…

Ende ka shprese për Schumacher/ Do ti nënshtrohet një operacioni të ri


image

Michael Schumacher ka katër vite që jeton në gjendje kome. Shtatë herë kampioni i Formula 1, në vitin 2013 ishte aksidentuar në Alpet e Francës duke skijuar, dhe që nga ajo kohe ai nuk ka pasur vetëdijen. Përgjatë këtyre katër viteve, familja e tij ka provuar të gjitha rrugët për rehabilitimin e Michael, por të gjitha tentativat kanë qenë të kota, dhe gjendja e tij ka mbetur e njëjtë.

Edhe pse familja Schumacher këto katër vite nuk ka zbuluar asgjë nga shëndeti i tij, gazeta suedeze ‘Expressen’ ka arritur të zbulojë se ish piloti i Formula 1, do t’i nënshtrohet një operimit të ri, dhe ndoshta të fundit. Schumacher do të operohet në Dallas, në Shtetet e Bashkuara të Amerikës nga neurologu më i respektuar në botë, Julian Meeks.

Meeks cilësohet si eksperti më i madh i këtyre çështjeve, duke u cilësuar si shpëtimi i vetëm që i ka mbetur gjermanit. “Kam shumë përvojë me pacientë të tillë. Kam dyshime që dikush në Evropë ka trajtuar më shumë se unë pacientë”, ka deklaruar Meeks, duke u deklaruar si personi i vetëm që mund të ndihmojë 48 vjeçarin.

 

Advertisements

Rreth PASQYRIMI

Ky portal është për ty! Për ty i nderuar lexues, që informimin e ke edhe edukim, për ta kuptuar botën ku jeton dhe për të zgjedhur formën më të mirë në të jetuarit e saj. Ne nuk pajtohemi që media të degradojë në atë pikë ku informimi i pambështetur në asnjë parim etik sjell çedukim. Kjo ndodh kur informimi shndërrohet si qëllim në vetvete, pa pyetur për pasoja. Nuk parapëlqejmë të bëjmë më të lehtën gjë, duke e thënë me fjalë se synojmë vërtetësinë e akullt, drejtësinë e pakushtëzuar, dhe etikën e detyruar, por më të vështirën, të cilën ne e besojmë: që dhe lajmi i mirë, është lajm i mirë!

Lini një Përgjigje

Plotësoni më poshtë të dhënat tuaja ose klikoni mbi një nga ikonat për hyrje:

Stema e WordPress.com-it

Po komentoni duke përdorur llogarinë tuaj WordPress.com. Dilni /  Ndryshoje )

Foto Google+

Po komentoni duke përdorur llogarinë tuaj Google+. Dilni /  Ndryshoje )

Foto Twitter-i

Po komentoni duke përdorur llogarinë tuaj Twitter. Dilni /  Ndryshoje )

Foto Facebook-u

Po komentoni duke përdorur llogarinë tuaj Facebook. Dilni /  Ndryshoje )

Po lidhet me %s

Të dhëna

Ky zë është postuar më Shtator 22, 2017 nga te Sport dhe etiketuar me , .
Këtë e pëlqejnë %d blogues: