PASQYRIMI

Thjesht, shpejt, bukur, saktë…

Elbasan/ ”Dita pa makina” akset që do bllokohen


Bashkia Elbasan, në kuadër të javës Europiane të Lëvizshmërisë, prej datës 16-22 Shtator, i bashkohet nismës së Ministrisë së Mjedisit për të organizuar një sërë aktivitetesh për mbrojtjen e mjedisit,
Dita pa Makina është një prej këtyre aktiviteteve që synon minimizimin e ndotjes dhe mbrotjen e mjedisit. 

Për këtë arsye në datë 22 Shtator në orën 10:00 deri me 11:00 do të bllokohet qarkullimi i makinave në Bulevardin “Aqif Pasha” nga stadium deri tek kryqëzimi “1 Maj”.

Bashkia Elbasan u bën thirrje të gjithë qytetarëve dhe në veçanti punonjësve të administratës shtetërore t’i bashkohen kësaj iniciative dhe të përdorim biçikleta apo mjetet e trasportit publik.

Detyra jonë është të kujdesemi dhe të garantojmë një mjedis të pastër e të shëndetshëm çdo ditë. Iniciativa të tilla shërbejnë për të minimizuar nivelin e ndotjes dhe për të sensibilizuar qytetarët për përdorimin e mjeteve të trasportit publik.

Advertisements

Rreth PASQYRIMI

Ky portal është për ty! Për ty i nderuar lexues, që informimin e ke edhe edukim, për ta kuptuar botën ku jeton dhe për të zgjedhur formën më të mirë në të jetuarit e saj. Ne nuk pajtohemi që media të degradojë në atë pikë ku informimi i pambështetur në asnjë parim etik sjell çedukim. Kjo ndodh kur informimi shndërrohet si qëllim në vetvete, pa pyetur për pasoja. Nuk parapëlqejmë të bëjmë më të lehtën gjë, duke e thënë me fjalë se synojmë vërtetësinë e akullt, drejtësinë e pakushtëzuar, dhe etikën e detyruar, por më të vështirën, të cilën ne e besojmë: që dhe lajmi i mirë, është lajm i mirë!

Lini një Përgjigje

Plotësoni më poshtë të dhënat tuaja ose klikoni mbi një nga ikonat për hyrje:

Stema e WordPress.com-it

Po komentoni duke përdorur llogarinë tuaj WordPress.com. Dilni /  Ndryshoje )

Foto Google+

Po komentoni duke përdorur llogarinë tuaj Google+. Dilni /  Ndryshoje )

Foto Twitter-i

Po komentoni duke përdorur llogarinë tuaj Twitter. Dilni /  Ndryshoje )

Foto Facebook-u

Po komentoni duke përdorur llogarinë tuaj Facebook. Dilni /  Ndryshoje )

w

Po lidhet me %s

Të dhëna

Ky zë është postuar më Shtator 22, 2017 nga te Aktualitet dhe etiketuar me , , .
//pagead2.googlesyndication.com/pagead/js/adsbygoogle.js (adsbygoogle = window.adsbygoogle || []).push({ google_ad_client: "ca-pub-9659915589375155", enable_page_level_ads: true });

Rreth nesh

Pasqyrimi.com është një portal i pavarur, jo qeveritar, jo politik, i krijuar me vullnet të lirë.


©All Right Reserved ©2016-2017, Pasqyrimi.com
Këtë e pëlqejnë %d blogues: