PASQYRIMI

Thjesht, shpejt, bukur, saktë…

Trump vizitë në Serbi? Vuçiç thotë se është çështje kohe


image

Presidenti serb Aleksandër Vuçiç pretendon se do të presë së shpejti në Beograd presidentin amerikan Donald Trump pasi ky i fundit i ka pranuar një ftesë duke i thënë se një vizitë do të ishte “një ide e mirë”.

“Nëse dhe kur do të vijë Trump – unë jam i sigurt se do të vijë, por kur – varet nga axhenda e tij dhe gjërat e tjera,” tha Vuçiçi në mediat serbe.

Vuçiç ishte pjesë e një pritje të organizuar nga presidenti amerikan dhe gruaja e tij Melania për udhëheqësit botërorë, të cilët ishin mbledhur në Nju Jork për Asamblenë e Përgjithshme të OKB-së.

Presidenti serb u mburr se ia dha dorën Trump “katër herë” dhe tha se vizita e presidentit amerikan ka gjasa të ndodhë në vitin 2018.

“Kur i dhashë ftesën… i fola për ndjenjat që shtetasit serbë kanë për të, si do ta mirëpresin, si se vizita e tij do të tregonte se sa shumë e duan serbët këtë miqësi.” – tha Vuçiç për median.

Ai shtoi se Trump i kishte thënë se ngjante “si lojtar i NBA-së” dhe e pyeti nëse kishte luajtur ndonjëherë basketboll, ku Vuçiç pretendoi se u përgjigj se ishte “shumë i shkurtër dhe i dobët” dhe se kishte provuar të luante më parë por “pa sukses”.

“Pata pak më shumë kohë në dispozicion me të se sa të ftuarit e tjerë, falë bisedës që filluam, ndoshta edhe sepse isha nga i njëjti rajon si bashkëshortja e tij”, tha Vucic, duke iu referuar Sllovenisë, vendlindjes së Melanias./BIRN

Advertisements

Rreth PASQYRIMI

Ky portal është për ty! Për ty i nderuar lexues, që informimin e ke edhe edukim, për ta kuptuar botën ku jeton dhe për të zgjedhur formën më të mirë në të jetuarit e saj. Ne nuk pajtohemi që media të degradojë në atë pikë ku informimi i pambështetur në asnjë parim etik sjell çedukim. Kjo ndodh kur informimi shndërrohet si qëllim në vetvete, pa pyetur për pasoja. Nuk parapëlqejmë të bëjmë më të lehtën gjë, duke e thënë me fjalë se synojmë vërtetësinë e akullt, drejtësinë e pakushtëzuar, dhe etikën e detyruar, por më të vështirën, të cilën ne e besojmë: që dhe lajmi i mirë, është lajm i mirë!

Lini një Përgjigje

Plotësoni më poshtë të dhënat tuaja ose klikoni mbi një nga ikonat për hyrje:

Stema e WordPress.com-it

Po komentoni duke përdorur llogarinë tuaj WordPress.com. Dilni /  Ndryshoje )

Foto Google+

Po komentoni duke përdorur llogarinë tuaj Google+. Dilni /  Ndryshoje )

Foto Twitter-i

Po komentoni duke përdorur llogarinë tuaj Twitter. Dilni /  Ndryshoje )

Foto Facebook-u

Po komentoni duke përdorur llogarinë tuaj Facebook. Dilni /  Ndryshoje )

Po lidhet me %s

Të dhëna

Ky zë është postuar më Shtator 21, 2017 nga te Bota dhe etiketuar me , , , .
Këtë e pëlqejnë %d blogues: