PASQYRIMI

Thjesht, shpejt, bukur, saktë…

Daçiç: Kosova nuk i ka votat për UNESCO


image

Ministri i Jashtëm serb, Ivica Daçiç deklaroi se Kosova nuk ka vota të mjaftueshme për anëtarësimin në ‘UNESCO’.

Duke u shprehur se këtë temë ai dhe presidenti Aleksandër Vuçiç e kanë ngritur në të gjitha takimet e tyre, Daçiç u shpreh se deklarata e ministrit të Jashtëm të Kosovës, Behgjet Pacolli është një gënjeshtër e madhe.

“Është gënjeshtër shumë e madhe deklarata e Pacollit që Kosova ka vota të mjaftueshme për anëtarësimin në UNESCO. Këtë temë unë dhe presidenti Vuçiç e kemi ngritur në të gjitha takimet tona”, u shpreh Ivica Daçiç.

Reagimet e zyrtarëve nga Beogradi vijnë pas deklaratës së Pacollit në ‘Interaktiv’ të KTV-së.

Advertisements

Rreth PASQYRIMI

Ky portal është për ty! Për ty i nderuar lexues, që informimin e ke edhe edukim, për ta kuptuar botën ku jeton dhe për të zgjedhur formën më të mirë në të jetuarit e saj. Ne nuk pajtohemi që media të degradojë në atë pikë ku informimi i pambështetur në asnjë parim etik sjell çedukim. Kjo ndodh kur informimi shndërrohet si qëllim në vetvete, pa pyetur për pasoja. Nuk parapëlqejmë të bëjmë më të lehtën gjë, duke e thënë me fjalë se synojmë vërtetësinë e akullt, drejtësinë e pakushtëzuar, dhe etikën e detyruar, por më të vështirën, të cilën ne e besojmë: që dhe lajmi i mirë, është lajm i mirë!

Lini një Përgjigje

Plotësoni më poshtë të dhënat tuaja ose klikoni mbi një nga ikonat për hyrje:

Stema e WordPress.com-it

Po komentoni duke përdorur llogarinë tuaj WordPress.com. Dilni /  Ndryshoje )

Foto Google+

Po komentoni duke përdorur llogarinë tuaj Google+. Dilni /  Ndryshoje )

Foto Twitter-i

Po komentoni duke përdorur llogarinë tuaj Twitter. Dilni /  Ndryshoje )

Foto Facebook-u

Po komentoni duke përdorur llogarinë tuaj Facebook. Dilni /  Ndryshoje )

Po lidhet me %s

Të dhëna

Ky zë është postuar më Shtator 21, 2017 nga te Bota dhe etiketuar me , , .
Këtë e pëlqejnë %d blogues: