PASQYRIMI

Thjesht, shpejt, bukur, saktë…

Vlorë/ Sekuestrohet 1 ton drogë


Në qytetin e Vlorës është sekuestruar një sasi e konsiderueshme droge 1 ton e llojit Kanabis Sativa, ndërkohë që operacioni vazhdon akoma.

Njoftimi policisë

Një tjetër operacion i përbashkët  antidrogë po vijon të zhvillohet në det e tokë.

Operacioni nga Policia Kufitare Vlorë,  Delta Force, Roja Bregdetare, GdF, D.V.P. Vlorë e D.V.P. Fier.
Operacioni me sinjalizim të radarit të Policisë Kufitare në Hoxharë.
Operacioni ka nisur në mesnatë nga Policia Kufitare e Delta Force .
Në operacion më pas janë përfshirë edhe Roja Bregdetare, GdF, DV.P. Vlorë,  D.V.P.Fier e FNSH Fier.
Sekuestrohet rreth 1 ton lëndë narkotike Cannabis Sativa.
Bllokohet midis Plazhit të Levanit dhe Darëzezës një Velierë me emrin “Nano Nini” me flamur Italian me 2 persona në bord, një Italian dhe një Shqiptar.
Skafistët kanë hedhur lëndën narkotike në det.
Policia po rikuperon lëndën narkotike.
Deri tani rreth 90 pako të mëdha janë sekuestruar nga ana e Policisë.
Skafistët janë shoqëruar në Polici për veprime të mëtejshme.
Operacioni në kushte shumë të vështira të motit.

                   

Deti me fuqi 5 – 6 ballë
Vijon operacioni.
Për hollësi të mëtejshme në përfundim të veprimeve.

Advertisements

Rreth PASQYRIMI

Ky portal është për ty! Për ty i nderuar lexues, që informimin e ke edhe edukim, për ta kuptuar botën ku jeton dhe për të zgjedhur formën më të mirë në të jetuarit e saj. Ne nuk pajtohemi që media të degradojë në atë pikë ku informimi i pambështetur në asnjë parim etik sjell çedukim. Kjo ndodh kur informimi shndërrohet si qëllim në vetvete, pa pyetur për pasoja. Nuk parapëlqejmë të bëjmë më të lehtën gjë, duke e thënë me fjalë se synojmë vërtetësinë e akullt, drejtësinë e pakushtëzuar, dhe etikën e detyruar, por më të vështirën, të cilën ne e besojmë: që dhe lajmi i mirë, është lajm i mirë!

Lini një Përgjigje

Plotësoni më poshtë të dhënat tuaja ose klikoni mbi një nga ikonat për hyrje:

Stema e WordPress.com-it

Po komentoni duke përdorur llogarinë tuaj WordPress.com. Dilni /  Ndryshoje )

Foto Google+

Po komentoni duke përdorur llogarinë tuaj Google+. Dilni /  Ndryshoje )

Foto Twitter-i

Po komentoni duke përdorur llogarinë tuaj Twitter. Dilni /  Ndryshoje )

Foto Facebook-u

Po komentoni duke përdorur llogarinë tuaj Facebook. Dilni /  Ndryshoje )

w

Po lidhet me %s

Të dhëna

Ky zë është postuar më Shtator 20, 2017 nga te Aktualitet dhe etiketuar me , , , , , .
//pagead2.googlesyndication.com/pagead/js/adsbygoogle.js (adsbygoogle = window.adsbygoogle || []).push({ google_ad_client: "ca-pub-9659915589375155", enable_page_level_ads: true });

Rreth nesh

Pasqyrimi.com është një portal i pavarur, jo qeveritar, jo politik, i krijuar me vullnet të lirë.


©All Right Reserved ©2016-2017, Pasqyrimi.com
Këtë e pëlqejnë %d blogues: