PASQYRIMI

Thjesht, shpejt, bukur, saktë…

Histori suksesi e Aldo Sulollarit


Aldo Sulollari nje nga gazetaret me te rinj Shqipetar , karrieren e tij televizive e nisi ne Vizion Plus ne emisionin “OKTAPOD” !

Sigurisht qe nuk mjaftoj me kaq dhe Z.SULOLLARI mori nje post politik ne Partine Republikane Shqipetare , duke “Trajnuar problematikat rinore ne Media !

Gazeta “Pasqyrimi” zhvilloje nje intervistë me te dhe pergjigjiet e tij BOMBARDUESE lane redaksine tone pa fjale !

“Une falenderoj te gjithe ata qe me kane ndihmuar te arrij qe ne kete moshe te realizoj endrren dhe pasionin tim kryesor , boten televizive ! Shpresa gjalleron shpirtin njerezor , dhe guximi nxit veprimin – eshte shprehur Aldo Sulollari ! 

Lajmi me i fundit qe Gazeta “Pasqyrimi” ka marre per te , eshte se Aldo tashme ka zene rrenje te fuqishme ne televizionin e mirenjohur “ALBANIAN CULTURE TV” !

“Ky televizion eshte per Shqipetaret ne Amerike dhe ka bere e mundur te shpalose traditat , zakonet , shqipetare ne Amerike , per shqipetaret e Amerikes dhe per te gjithe ata qe jane te interesuar per kulturat tona … ky televizion sipas meje eshte nje mrekulli e cila mund te simbolizohet si nje ure lidhese midis atij kolektivi Shqipetar I cili nuk ndodhet ne vendin e tij por deshiron te dij per te ! “

Sic e kuptuat dhe vet Aldo Sulollari vazhdon rrugen e tij te gazetarise tashme ne nje televizion prestigjoz si ACTV !

“Perpara se te jap nje mesazh per te gjithe ju sigurisht qe du ate falenderoj shume dhe Producentin e Televizionit ACTV Z.ADEM BELLIU qe me dha mundesi te vazhdoj pasionin tim dhe ta kthej nje nje profesion ! “
Nje mesazh I rendesishem nga Aldo per ju eshte :

“Asnjeher te mos dorezohemi fatit , nese duam nje fat te mire ta krijojme ate !”/Pasqyrimi.com/

Advertisements

Rreth PASQYRIMI

Ky portal është për ty! Për ty i nderuar lexues, që informimin e ke edhe edukim, për ta kuptuar botën ku jeton dhe për të zgjedhur formën më të mirë në të jetuarit e saj. Ne nuk pajtohemi që media të degradojë në atë pikë ku informimi i pambështetur në asnjë parim etik sjell çedukim. Kjo ndodh kur informimi shndërrohet si qëllim në vetvete, pa pyetur për pasoja. Nuk parapëlqejmë të bëjmë më të lehtën gjë, duke e thënë me fjalë se synojmë vërtetësinë e akullt, drejtësinë e pakushtëzuar, dhe etikën e detyruar, por më të vështirën, të cilën ne e besojmë: që dhe lajmi i mirë, është lajm i mirë!

Lini një Përgjigje

Plotësoni më poshtë të dhënat tuaja ose klikoni mbi një nga ikonat për hyrje:

Stema e WordPress.com-it

Po komentoni duke përdorur llogarinë tuaj WordPress.com. Dilni /  Ndryshoje )

Foto Google+

Po komentoni duke përdorur llogarinë tuaj Google+. Dilni /  Ndryshoje )

Foto Twitter-i

Po komentoni duke përdorur llogarinë tuaj Twitter. Dilni /  Ndryshoje )

Foto Facebook-u

Po komentoni duke përdorur llogarinë tuaj Facebook. Dilni /  Ndryshoje )

w

Po lidhet me %s

Të dhëna

Ky zë është postuar më Shtator 18, 2017 nga te Aktualitet dhe etiketuar me , .
//pagead2.googlesyndication.com/pagead/js/adsbygoogle.js (adsbygoogle = window.adsbygoogle || []).push({ google_ad_client: "ca-pub-9659915589375155", enable_page_level_ads: true });

Rreth nesh

Pasqyrimi.com është një portal i pavarur, jo qeveritar, jo politik, i krijuar me vullnet të lirë.


©All Right Reserved ©2016-2017, Pasqyrimi.com
Këtë e pëlqejnë %d blogues: