PASQYRIMI

Thjesht, shpejt, bukur, saktë…

Në mbrojtje të Fushë Studës


Ditën e sotme disa të rinj vullnetarë nga qyteti i Librazhdit të udhëhequr nga AdZM Elbasan dhe Shoqata mjedisore Agri-en NGO, bën të mundur pastrimin e zonës së Fushë Studës nga mbetjet e shumta që kishin pushtuar këtë vend mjaft atraktiv turistik për turistë vendas e të huaj.

Postimi i AdZM Elbasan në Facebook

Në kuadër të Ditës Ndërkombëtare të Maleve të Pastra AdZM Elbasan në bashkëpunim me Shoqatën mjedisore  Agri-en NGO organizuan një aktivitet pastrimi në zonën e Fushë Studës  me një grup te rinjsh nga qyteti i Librazhdit.Qëllimi i këtij aktiviteti ishte sensibilizimi dhe ndërgjegjësimi i banorëve të zonë për mbajtjen pastër të mjedisit. Aktiviteti vazhdoi më pas me një vizitë në Qendrë  e Informacionit  dhe një shëtitje në natyrën e qetë dhe ajrin e pastër të Parkut  Kombëtar “Shebenik-Jabllanicë” në pjesen e Draganit./Pasqyrimi.com

Advertisements

Rreth PASQYRIMI

Ky portal është për ty! Për ty i nderuar lexues, që informimin e ke edhe edukim, për ta kuptuar botën ku jeton dhe për të zgjedhur formën më të mirë në të jetuarit e saj. Ne nuk pajtohemi që media të degradojë në atë pikë ku informimi i pambështetur në asnjë parim etik sjell çedukim. Kjo ndodh kur informimi shndërrohet si qëllim në vetvete, pa pyetur për pasoja. Nuk parapëlqejmë të bëjmë më të lehtën gjë, duke e thënë me fjalë se synojmë vërtetësinë e akullt, drejtësinë e pakushtëzuar, dhe etikën e detyruar, por më të vështirën, të cilën ne e besojmë: që dhe lajmi i mirë, është lajm i mirë!

Lini një Përgjigje

Plotësoni më poshtë të dhënat tuaja ose klikoni mbi një nga ikonat për hyrje:

Stema e WordPress.com-it

Po komentoni duke përdorur llogarinë tuaj WordPress.com. Dilni /  Ndryshoje )

Foto Google+

Po komentoni duke përdorur llogarinë tuaj Google+. Dilni /  Ndryshoje )

Foto Twitter-i

Po komentoni duke përdorur llogarinë tuaj Twitter. Dilni /  Ndryshoje )

Foto Facebook-u

Po komentoni duke përdorur llogarinë tuaj Facebook. Dilni /  Ndryshoje )

w

Po lidhet me %s

Të dhëna

Ky zë është postuar më Gusht 25, 2017 nga te Kulturë dhe etiketuar me , , , .
//pagead2.googlesyndication.com/pagead/js/adsbygoogle.js (adsbygoogle = window.adsbygoogle || []).push({ google_ad_client: "ca-pub-9659915589375155", enable_page_level_ads: true });

Rreth nesh

Pasqyrimi.com është një portal i pavarur, jo qeveritar, jo politik, i krijuar me vullnet të lirë.


©All Right Reserved ©2016-2017, Pasqyrimi.com
Këtë e pëlqejnë %d blogues: