DENONCIMI/ Elbasan, plehrat shqetësim për 60 familje


image

Pranë redaksisë së Pasqyrimi.com, ka mbërritur një denoncim nga banorët e një pallati pranë  stadiumit “Elbasan Arena” në qytetin e Elbasani.

Sipas tyre, plehrat pranë kthyer në një shqetësim serioz për 60 familje që jetojnë në këtë pallat. Ato pohojnë se firma qe meret me pastrimin e qyetetin nuk i pastron rregullisht koshat në këtë zonë, duke bërë që mbeturinat të mbizotërojnë kudo.

” Zgjohemi çdo ditë me mbeturina nëpër këmbë, skemi ku ecim…era e tyre kundërmon kudo dhe shpesh-herë bëhet e padurueshme. Firma që meret me pastrimin e këtyre plehrave thuajse nuk vjen fare pranë pallait tonë, kjo na detyron që herë-herë të merremi vetë si pallat me pastrimin e plehrave” – shprehet njëri prej denoncuesve./Pasqyrimi.com/

image

Advertisements

Lini një Përgjigje

Plotësoni më poshtë të dhënat tuaja ose klikoni mbi një nga ikonat për hyrje:

Stema e WordPress.com-it

Po komentoni duke përdorur llogarinë tuaj WordPress.com. Dilni /  Ndryshoje )

Foto Google+

Po komentoni duke përdorur llogarinë tuaj Google+. Dilni /  Ndryshoje )

Foto Twitter-i

Po komentoni duke përdorur llogarinë tuaj Twitter. Dilni /  Ndryshoje )

Foto Facebook-u

Po komentoni duke përdorur llogarinë tuaj Facebook. Dilni /  Ndryshoje )

Po lidhet me %s

Këtë e pëlqejnë %d blogues:
search previous next tag category expand menu location phone mail time cart zoom edit close