Shkencëtari: Në mars janë gjetur zogj dhe brejtës


image

Stephen Hannard, nga Grupi për hulumtime të jashtëtokësorëve në Britani thotë: “Kam pranuar dy fotografi në ueb-faqen time, të cilat më kanë ardhur nga një burim i panjohur, të cilat duket se pasqyrojnë një pamje të një piramide në sipërfaqen e Hënës”.

Hannard pastaj ka thënë: “Burimi nuk ka dhënë sqarime të shumta, vetëm ka thënë që fotografia është e vërtetë dhe nuk është e ndikuar me programe kompjuterike. Unë pranoj fotografi të tilla kohë pas kohe, mirëpo nuk i postoj pa i konfirmuar, ndërsa kësaj radhe kam bërë një përjashtim. A mund të jetë një grup brenda NASA-s, të cilët dëshirojnë që e vërteta të dalë në shesh dhe kanë filluar misionin e tyre përmes publikimit të fotografive të tilla?

Mendoni për këtë gjë. Brejtësit dhe zogjtë, në Mars Ndonëse origjina e kësaj fotografie nuk është edhe aq e besueshme, këtu shihet një mi apo një brejtës tjetër dhe një zog (mund të jetë një lloj i zogut dinozaur), të cilët pretendohet të kenë qenë në Mars.

Advertisements

Lini një Përgjigje

Plotësoni më poshtë të dhënat tuaja ose klikoni mbi një nga ikonat për hyrje:

Stema e WordPress.com-it

Po komentoni duke përdorur llogarinë tuaj WordPress.com. Dilni /  Ndryshoje )

Foto Google+

Po komentoni duke përdorur llogarinë tuaj Google+. Dilni /  Ndryshoje )

Foto Twitter-i

Po komentoni duke përdorur llogarinë tuaj Twitter. Dilni /  Ndryshoje )

Foto Facebook-u

Po komentoni duke përdorur llogarinë tuaj Facebook. Dilni /  Ndryshoje )

Po lidhet me %s

Këtë e pëlqejnë %d blogues:
search previous next tag category expand menu location phone mail time cart zoom edit close