DENONCIMI/ Dukagjin, vazhdon pa kriter gjuetia e paligjshme


image

Ndonëse gjuetia e paligjshme është e ndalur me ligj dhe është e dënueshme që prej ditës kur Kuvendi i Shqipërisë vendosi Moratoriumin e gjuetisë së gjësë së.

Ky moratorium u vendos me qëllim mbrojtjen dhe shtimin e kafshëve të egra, pasi rrezikojnë zhdukjen.

Por, kjo nuk i ka mjaftuar gjuetarëve të paligjshëm të vrasin pa kriter kafshët e egra. Në redaksinë e Pasqyrimi.com kanë mbërritur disa foto dencuese të gjuetisë së paligjshme në Dukagjin.

Siç shikohet edhe në foto, një gjuetar i paligjshëm ka vrarë 3 kafshë të egra(dhi e egër).

Burime të “Pasqyrimi.com” raportuan mbi situatën aktuale në këto anë. Ata u shprehen se gjuetia e paligjshme vazhdon pa kriter dhe organet kompetente nuk kanë marrë asnjë masë parandaluese për këtë fenomen./Pasqyrimi.com/

image

Advertisements

Lini një Përgjigje

Plotësoni më poshtë të dhënat tuaja ose klikoni mbi një nga ikonat për hyrje:

Stema e WordPress.com-it

Po komentoni duke përdorur llogarinë tuaj WordPress.com. Dilni /  Ndryshoje )

Foto Google+

Po komentoni duke përdorur llogarinë tuaj Google+. Dilni /  Ndryshoje )

Foto Twitter-i

Po komentoni duke përdorur llogarinë tuaj Twitter. Dilni /  Ndryshoje )

Foto Facebook-u

Po komentoni duke përdorur llogarinë tuaj Facebook. Dilni /  Ndryshoje )

Po lidhet me %s

Këtë e pëlqejnë %d blogues:
search previous next tag category expand menu location phone mail time cart zoom edit close