Nga 1 janari WhatsApp nuk punon në këta celularë


image

Ndryshimet në teknologji do të bëjnë që aplikacioni të mos funksionojë më në disa celularë, që do të thotë se përdoruesit do të jenë të detyruar që të blejnë celularë të rinj nëse dëshirojnë ta përdorin aplikacionin.

Aplikacioni për mesazhe, që ka më shumë se një miliard përdorues në mbarë botën, njoftoi më herët këtë muaj se më nuk do të mbështesë një rang të gjerë të celularëve dhe platformave të vjetra.

Ndryshimet pritet që t’i prekin miliona përdorues, celularët e të cilëve përfshin iPhone 3GS dhe Windows Phone 7.

Kështu, nga 1 janari WhatsApp nuk do të funksionojë më në:

–         Android 2.1 dhe 2.2

–         Windows Phone 7

–         iPhone 3GS/iOS6

Në qershor të këtij viti, WhatsApp do të pushojë së funksionuari në:

–         BlackBerry

–         Nokia S40

–         Nokia Symbian S60

Advertisements

Lini një Përgjigje

Plotësoni më poshtë të dhënat tuaja ose klikoni mbi një nga ikonat për hyrje:

Stema e WordPress.com-it

Po komentoni duke përdorur llogarinë tuaj WordPress.com. Dilni /  Ndryshoje )

Foto Google+

Po komentoni duke përdorur llogarinë tuaj Google+. Dilni /  Ndryshoje )

Foto Twitter-i

Po komentoni duke përdorur llogarinë tuaj Twitter. Dilni /  Ndryshoje )

Foto Facebook-u

Po komentoni duke përdorur llogarinë tuaj Facebook. Dilni /  Ndryshoje )

Po lidhet me %s

Këtë e pëlqejnë %d blogues:
search previous next tag category expand menu location phone mail time cart zoom edit close