Gazetarja serbe shkruan për bazen e USA në Kosovë


bondi4-300x350

Ndersa shqiptaret merren me pergjime servirur nga Sherbime jo shqiptare mbu jeten private te nje politikane shqiptare te Maqedonise, një gazetare serbe ka vizituar bazën kryesore të ushtrisë amerikane në Kosovë, Bondsteel.

Ajo ka nxjerrë disa fakte për bazën amerikane ushtarake të dytë më të madhe në Evropë, duke thënë që pozita e këtij kampi e bën aty shumë të rëndësishëm.

Kampi i Bondsteel-it është ndërtuar në Kosovë, pas bombardimit të Serbisë kur rajoni ra nën kontrollin e misionit paqeruajtës ndërkombëtar dhe per te garantuar standarde lirie ne rajon e Kosove ku shtypja serbe ka qene e pashembullt.

Nderkohe nje pjese e mire e gazetarise sone merret me pergjime ndaj jetes private te disa politikaneve shqiptare e kryesisht nje femre, ne vend qe te sensibilizojne qytetarine per kete aleance strategjike me baza historike./perqasje.com

Advertisements

Lini një Përgjigje

Plotësoni më poshtë të dhënat tuaja ose klikoni mbi një nga ikonat për hyrje:

Stema e WordPress.com-it

Po komentoni duke përdorur llogarinë tuaj WordPress.com. Dilni /  Ndryshoje )

Foto Google+

Po komentoni duke përdorur llogarinë tuaj Google+. Dilni /  Ndryshoje )

Foto Twitter-i

Po komentoni duke përdorur llogarinë tuaj Twitter. Dilni /  Ndryshoje )

Foto Facebook-u

Po komentoni duke përdorur llogarinë tuaj Facebook. Dilni /  Ndryshoje )

Po lidhet me %s

Këtë e pëlqejnë %d blogues:
search previous next tag category expand menu location phone mail time cart zoom edit close